Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımı başvuruları başladı! Gıda kolisi yerine 700 TL nakit!

Lütfen Oy Kullanın

Türkiye çapında ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda ve erzak yardımları tüm hızıyla devam ediyor. Maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar için başlatılan gıda yardımlarına sosyal yardımlaşma dernekleri de dahil oldu. VGM ve Kızılay tarafından yapılan yardımlar sayesinde vatandaşın buzdolabında boş yer kalmayacak. Gıda yardımına başvuru yapanlara anında 700 TL ödeme yapılacak. İhtiyaç sahiplerine zorlu geçen kış aylarında büyük maddi destek olacak gıda yardımının detayları ve başvuru şartları araştırılıyor.

VGM Gıda Yardımı Başvuru Şartları

Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren maddi destek ve gıda yardımı devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere yapılan ödemeler arasında 700 TL gıda yardımı başvuruları merak ediliyor. E-Devlet kapısı üzerinden kolayca yapılacak işlemler sonrası gıda yardımı paraları ATM’den hemen çekilebiliyor. VGM gıda yardımı başvurusu yapmak isteyenlerde aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

  • Başvuru sahibinin sigortasız olması
  • Asgari ücretten az gelire sahip olması
  • TC vatandaşı olması
  • 65 yaşını doldurmuş olup bakacak kimsesi olmaması

VGM Kuru Gıda Yardım Paketleri

VGM Kuru Gıda Yardım Paketleri

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yapılan gıda yardımı farklı paketlerle dağıtılıyor. A tipi paket 14 kg olup içinde 1-2 kişilik gıda bulunuyor. B tipi paket 21.5 kg olup 3-4 kişilik aileler için idealdir. C tipi paket ise 28.5 kg olup 5 ve üzeri kalabalık ailelere verilir. Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımı başvuruları son dönemde yoğun talep görüyor. Hak sahipleri bu başvuru şartlarını taşıdığında VGM gıda yardımından hemen yararlanabiliyor. Başvuru işlemleri Vakıflar Genel Müdürlüğü aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu üzerinden yapılıyor. Yurt içi kuru gıda yardım hizmetine başvuruda çalışabilecek durumda olan 18-65 yaş arası kişiler adına İŞKUR iş başvuru kaydı yapılıyor.

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu

Kızılay’ın Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi aileler adına başlattığı gıda yardımı hizmetine başvurular devam ediyor. Kızılay kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan başvuru formunu doğru ve eksiksiz şekilde dolduranlar gıda yardımı alma hakkı kazanabilir. E-Devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu yapacak vatandaşlar da başvuru formunu doldurarak gıda paketlerinden alabilir.

İntibak
intibak.com'un kurucusu, 23 yaşında banka ve sigortacılık mezunu genç blogger. İlgimi çeken ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm konuları paylaşıyorum.

Yorum yapın