Sismik İzolatör Fiyat Ne Kadar?

Lütfen Oy Kullanın

Sismik izolatör fiyat ne kadar olduğunu öğrenmek için deprem fay hattını iyi bilmek gerekmektedir. Ülkemizde Kuzey Anadolu fay hattı, Doğu Anadolu fay hattı ve Batı Anadolu fay hattı olmak üzere üç tane temel fay hattı olmaktadır. Bu fay hatlarından ise pek çok il etkilendiği için ufak bir depremde bile birçok illerde yıkıcı etkiler oluşabilmektedir. İşte depremin bu yıkıcı etkilerinden kurtulmak ise binaların güvenliğine bağlıdır.

Binanızın güvenilir olması demek sizin de depremden daha az zarar almanız anlamına gelmektedir. Bu yüzden binalarınızın güvenirliğini artırmak için binanız yapıldığında tedbirleri almak gerekir. Binaların güvenilirliği için alınacak birçok tedbir vardır. Bu tedbirlerden biri de sismik izolatör kullanmak olur. Sismik izolatör, yapıda uygun görülen katlara konularak deprem ile yapı arasındaki direkt teması kesiyor. Bu sayede de depremin yıkıcı etkisinden yapı korunmuş oluyor. Yapıyı depremden koruyan bu sismik izolatörün fiyatı ise merak edilmektedir. Peki, sismik izolatör fiyat konusunda ne kadar olmaktadır?

Türkiye’de Sismik İzolatör Fiyatı

Sismik izalatör

Yapının deprem ile direkt bağlantısını kestiği için sismik izolatörü kullanmak isteyenler fiyatını da merak etmektedir. Bu yüzden de sismik izolatör fiyat konusunda bir araştırma yapılmaktadır.

  • Sismik izolatörün tanesinin fiyatı 6 bin dolar olmaktadır.
  • Bir bina için kullanılacak sismik izolatör sayısı binanın kat sayısına ve deprem bölgesine göre değişeceği için herhangi bir bina yapılacağı zaman kullanılacak izolatör sayısına göre fiyatta da değişkenlik olmaktadır.

Sismik izolatörün fiyatının oldukça fazla olmasından ve her binada kullanılması gereken adet sayısı değiştiğinden dolayı fiyatını net bir şekilde öğrenmek için bu işte uzman olan kişilerden yardım almak doğru bir tercih olacaktır.

Sismik İzolatör ile Depreme Karşı Binanızı ve Canınızı Koruyun

Sismik izolatör deprem ile binanın direkt temasını kestiği için depreme karşı binayı koruma konusunda büyük bir fayda sağlamaktadır. Ancak sismik izolatör her ne kadar çok faydalı olsa da oldukça da pahalı olmaktadır. Bu yüzden de genellikle hastane gibi önemli binaların yapımında tercih edilmektedir. Sismik izolatörler fiyat konusunda uygun olmasa da faydaları düşünüldüğü zaman yüksek katlı binalarda ve deprem bölgelerinde tercih edilerek insanlara daha güvenilir bir yaşam alanı sunmak için pek çok mühendis tarafından da tercih edilmektedir. Bu tercihleri ile birlikte de binanın depremden korunması amaçlanmıştır.

Emekliler için çalışma detayları.

İntibak
intibak.com'un kurucusu, 23 yaşında banka ve sigortacılık mezunu genç blogger. İlgimi çeken ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm konuları paylaşıyorum.

Yorum yapın