Mastur Gusül Gerektirir Mi?

Lütfen Oy Kullanın

Mastur Gusül Gerektirir Mi? Bu sorunun yanıtı hem erkekleri hem de kadınları ilgilendirir. Zira guslü bozan bir durum olmuşsa vakit kaybetmeden almak gerekir.

Erkeklerde koyu beyaz meni şehvetle geldiğinde gusül bozulmaktadır. Aynı zamanda ihtilam olursa ve meni aktığı fark edilirse de bu durum geçerlidir. Ancak akmamışsa yapılması gerekmez. Durum ne olursa olsun mastürbasyon yaptıktan sonra gusül abdesti almak oldukça güzel bir davranıştır. Bu sadece erkekler değil kadınlar için de geçerlidir.

Kadınlarda Gusül Abdestini Bozan Durumlar

Kadınlarda gusül abdestini bozan durumlar neler? Erkeklerde ve kadınlarda gusül abdestini bozan durumlar değişebilmektedir. Lohusalık ya da hayz hali bittiğine ya da cünüp olunduğunda gusletmek farzdır.

Bunun dışında akıcı sarı meni şehvetle geldiğinde de gusül bozulur. Erkeklerde olduğu gibi ihtilam yaşanmışsa ve meni geldiği fark edilmişse gusül alınmalıdır. Ancak kadın kendi kocasını ya da bir kadını çıplak görürse gusül gerememektedir. 

Mastur Gusül Gerektirir Mi
Mastur Gusül Gerektirir Mi

Mastur Orucu Bozar Mı?

Mastur orucu bozar mı? Oruç tutmadan önce orucu nelerin bozduğunu bilmelidir. Zira Ramazan günü bozan bir hareketi yapmak, kefaret gerektirebilir. Cinsel ilişkiye girmek, orucu bozarak kefaret gerektirir.

Mastürbasyon da orucu bozmaktadır. Dolayısıyla oruçlu kişilerin dikkat etmesi gerekir. Eğer bir Ramazan ayında iki defa mastürbasyon yapılmışsa kefaret gerektirir. Bu da 60 gün olarak tutulur.

Mastur Gusül Gerektirir Mi?

Gusül abdesti bozulunca Kur’an-ı Kerim ezberden bile olsa okunamaz, mushaf tutulamaz. Camilere de girilemez. Dolayısıyla guslü nelerin bozduğunu bilmek, kadın-erkek her Müslüman için şarttır. Mastur gusül gerektirir mi incelendiğinde buna evet yanıtı verilmektedir.

Dolayısıyla guslünüz bozulmuşsa kısa süre içerisinde abdestinizi tazelemeniz gerekir. Ancak birkaç damla renksiz, yapışkan bir sıvı gelmişse gusül gerekmez.

Elle Tatmin Gusül Gerektirir mi?

Elle tatmin gusül gerektirir mi? Bunun yanıtı da mastürbasyonda olduğu gibi evettir. Ancak meni çıkmamışsa, aksine renksiz, yapışkan bir sıvı gelmişse gusül abdesti gerekmez.

Mastur Gusül Gerektirir Mi?

Yastığa Sürtünmek Gusül Gerektirir Mi?

Mastürbasyonun nasıl yapıldığı önemli değildir. Önemli olan bu eylemin gerçekleşmesi, sonucunda da kişilerin tatmin olmasıdır. Dolayısıyla yastığa sürtünmek gusül gerektirir mi sorusunun yanıtı da evettir. Ancak sadece sürtme olmuşsa, meni gelmemişse gusül bozulmaz.

Mastürbasyon Günah Mı?

Mastürbasyon günah mı? Bu soru hem kadın hem de erkek tüm Müslümanlar için önemlidir. Hanefi mezhebine göre zina etmekten korkuluyorsa yapmak caizdir. Ancak aksi durumda yasak olarak kabul edilir. Maliki mezhebinde haramdır. Şartlar ne olursa olsun yasak olarak görülür.  Şafii mezhebinde de Maliki ve Hanefi mezheplerinde olduğu gibidir.

Lakin kişi kendinin zinaya bulaşacağından eminse, bundan sakınmak için yapılabilir. Ancak zevk için yapılıyorsa günahtır. Dolayısıyla dikkatli olunmalıdır.

Mastur Gusül Gerektirir Mi
Mastur Gusül Gerektirir Mi

Cinsel Organla Oynamak Gusül Gerektirir Mi?

Cinsel organla oynamak gusül gerektirir mi? Bu sorunun yanıtı duruma göre değişmektedir. Eğer cinsel organ ile oynarken meni gelmişse hemen guslün tazelenmesi gerektirir. Kişiler uzun süre bu hal ile kalmamalıdır.

Lakin cinsel organla oynarken meni çıkmışsa, beyaz-yapışkan bir sıvı gelmişse gusül abdesti alınması gerekmez. Ancak normal abdestin tazelenmesi gerekir. Dolayısıyla meni olup olmadığından emin olunması gerekir.

Cinsel Bir Şeyler Düşünmek Gusül Gerektirir Mi?

Cinsel bir şeyler düşünmek gusül gerektirir mi? Sorusu birçok kişi tarafından merak edilir. Eğer düşünce sonucunda meni gelmişse, zevk alınmışsa ya da cinsel etkiler ortaya çıkıyorsa hem gusül abdesti hem de normal abdest alınmalıdır.

Ancak bu tür durumlar gözlemlenmemişse gusül abdesti alınması gerekmez.

Video Kaynak

İntibak
intibak.com'un kurucusu, 23 yaşında banka ve sigortacılık mezunu genç blogger. İlgimi çeken ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm konuları paylaşıyorum.

Yorum yapın