Levmont Alerji İlacı

5/5 - (2 votes)

Levmont Alerji İlacı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Levmont Alerji İlacı

Levmont alerji ilacı genellikle çiçek tozu alerjisi, alerjik rinit (burun yolu enflamasyonu), kaşıntı ve diğer cilt alerjileri gibi alerjik durumların semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Histamin adlı kimyasal maddeyi bloke ederek çalışır, alerjik reaksiyonun birçok semptomunun nedeni olan bu kimyasal madde. Levmont alerji ilacı genellikle günde bir kez oral olarak alınır ve dozaj kişinin durumuna ve tedaviye cevabına göre belirlenir. Levmont’u kullanırken doktorunuzun talimatlarını takip etmeniz ve herhangi bir anormal semptom veya yan etki oluşursa doktorunuza başvurmanız önemlidir. Ayrıca, bu ilacı hayatı tehlikeye atan veya nefes almada zorluk yaratan bir alerjik reaksiyonda kullanmamak önemlidir.

Levmont Nasıl Kullanılır?

Levmont alerji ilacı dozu ve kullanımı kişinin durumuna ve tedaviye cevabına göre değişebilir. Levmont’u kullanırken doktorunuzun talimatlarını takip etmeniz önemlidir.

Allerjik rinit için yetişkin ve adolescent dozu: Günde bir kez oral olarak 5mg

Kronik idiopatik ürtiker için yetişkin ve adolescent dozu: Günde bir kez oral olarak 5mgAllerjik rinit için pediatrik dozu : Günde bir kez oral olarak 2.5mg

Levmont alerji ilacı tabletlerini tamamen su ile birlikte yutmanız önemlidir.

Levmont Alerji İlacı

Ayrıca, Levmont alerji ilacı her gün aynı saatte almanız, onu almayı hatırlamanıza yardımcı olur.Bu ilacın hayatı tehlikeye atan veya nefes almada zorluk yaratan bir alerjik reaksiyonda kullanmamak önemlidir. Herhangi bir anormal semptom veya yan etki oluşursa doktorunuza başvurmanız ve doktorunuza bildirmeniz önemlidir. Levmont’un kullanımı ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen doktorunuzla görüşün.

Levmont Alerji İlacı Ne İçin Kullanılır ?

Levocetirizine (Levmont) antihistamin bir ilaçtır ve çiçek tozu alerjisi, alerjik rinit (burun yolu enflamasyonu), kaşıntı ve diğer cilt alerjileri gibi alerjik durumların semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Histamin adlı kimyasal maddeyi bloke ederek çalışır, alerjik reaksiyonun birçok semptomunun nedeni olan bu kimyasal madde. İlaç genellikle oral olarak alınır ve dozaj kişinin durumuna ve tedaviye cevabına göre belirlenir. Levmont alerji ilacı kullanırken doktorunuzun talimatlarını takip etmeniz ve herhangi bir anormal semptom veya yan etki oluşursa doktorunuza başvurmanız önemlidir. Ayrıca, bu ilacı hayatı tehlikeye atan veya nefes almada zorluk yaratan bir alerjik reaksiyonda kullanmamak önemlidir.

Levmont Alerji İlacı Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Levmont alerji ilacı bazı yan etkilere neden olabilir ancak herkesin bunları deneyimlemediği de unutulmamalıdır.

Levmont Alerji İlacı

En yaygın yan etkiler şunları içerebilir. Bu yan etkiler genellikle hafif olmakla birlikte, devam ediyorsa veya şiddetli ise doktorunuza danışmanız önerilir. Bir alerjik reaksiyon (nefes darlığı, kaşıntı, yüz, dudak, dil veya boğazda şişme gibi) oluşursa, ilacı kullanmayı bırakın ve acil tıbbi yardım alın. Unutmayın ki doktorunuz Levmont alerji ilacını reçeteye yazdı çünkü sizin için yararın yan etkilerden daha fazla olduğunu düşündü. Bu ilaçı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Genellikle Görünen Yan Etkileri:

 • Uykuya meyillilik veya uyku hali
 • Yorgunluk
 • Ağız kuruluğu
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Karın ağrısı

Daha az yaygın yan etkiler şunlardır:

 • Bulantı
 • Ishal
 • Kabızlık
 • Açlık azlığı
 • Uyku bozukluğu
 • Yorgunluk

İntibak
intibak.com'un kurucusu, 23 yaşında banka ve sigortacılık mezunu genç blogger. İlgimi çeken ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm konuları paylaşıyorum.

Yorum yapın