Instagram Hesap Silme İşlemleri – 2023

Lütfen Oy Kullanın

Instagram uygulaması günümüzde milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı popüler bir sosyal ağ olarak bilinmektedir. Burada hem bireysel hem de kurumsal hesaplar bulunur. Her gün sayısız fotoğraf, video ve içerik paylaşımı yapılmaktadır. Kullanımı son derece basit ve pratiktir. Ancak bazen çeşitli sebeplerden dolayı hesap silmek isteyenler olabiliyor. Detayları bilmedikleri için bunu yapamayan pek çok kişi mevcut. Sizler için Instagram hesap silme işlemleri adımlarını ele aldık. Aşağıdaki ayrıntıları harfiyen uyguladığınız takdirde hesabınızı sorunsuz bir şekilde silebilirsiniz.

Instagram hesap silme nasıl yapılır?

Instagram hesap silme nasıl yapılır?
Instagram hesap silme nasıl yapılır?

Öncelikle Instagram hesap silme işlemi yaparken paylaşımlarınızı yedeklemeye dikkat etmelisiniz. Bunun için çeşitli araçlardan faydalanabilirsiniz. Google’da yapacağınız ufak bir araştırma neticesinde fotoğraflarınzıı indirebileceğiniz ve hikayelerinizi kaydedebileceğiniz sistemler bulabilirsiniz.

  • İlk olarak https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ linkine tıklayın. Ardından karşınıza ilgili sayfa çıkacaktır.
  • İkinci adım olarak daha önce giriş yapmadıysanız hesabınıza kullanıcı adı ve parolanızla girin.
  • Üçüncü adımda Instagram’ın ”Hesabınızı neden silmek istiyorsunuz?” sorusunu yanıtlayın. Burada istediğiniz gerekçeyi sunmakta özgürsünüz. Ancak bu gibi prosedürlerle uğraşmak istemiyorsanız ”Başka bir şey” alanına basın.
  • Instagram hesap silme işlemi için artık önünzde tek bir adım kaldı. O da şifre belirlemek. Yeniden şifrenizi girdikten sonra ”Hesabı sil” sekmesine basmanız yeterli olacaktır.
  • Bu butona basmanızın ardından tekrar uygulamaya giriş ekranı karşınıza gelecek. Artık farklı bir işlem yapmanıza gerek yok. Hesabınız başkaları tarafından görünmeyecektir.

Peki, Instagram hesap silme işlemi geri alınabilir mi? Elbette bu da mümkün. Bunun için tam 30 günlük süreniz mevcut. 30 gün içerisinde tekrar aynı bilgilerle giriş yaparsanız hesabınız otomatik olarak aktif hale gelecektir. Instagram hesabınızı silme konusunda emin değilseniz tamamen silmek yerine bir süre dondurmanız daha yararlı olacaktır. Aksi halde 30 günü geçerse kalıcı olarak silinir. Böyle durumlar tekrar geri alabilmeniz olanaksızdır. Hesabınızla beraber yalnızca fotoğraflar değil, yorumlar, kullanıcı adı ve diğer bilgiler de kalkar. Bunları göz önünde buldurmayı unutmayın. Her ihtimale karşı dondurmak en mantıklı seçenek olacaktır.

İlginizi çekebilir;

Yorum yapın