İkinci el konutlara 0.99 faizli kredi! 180 ay vadeli konut kredisi hesaplama

Lütfen Oy Kullanın

Ev sahibi olmak isteyenler için yeni konut kampanyası gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan “Yeni Evim” kampanyası, bilindiği üzere sadece sıfır evler için geçerliydi. İkinci evler için de düşük faizli konut kredisi isteyenleri sevindirecek gelişmeler yaşanıyor. Henüz çalışma aşamasında olan projeye göre aylık 11 bin TL taksit ödeyerek ev sahibi olmak çok kolay hale gelecek. İkinci el konut kampanyasının detayları merak ediliyor. İkinci el konutlar için yüzde 0.99 faizli kredi ve 180 ay vade seçenekleri konuşulmaya başlandı.

İkinci El Konuta 0.99 Faizli Kredi Kampanyası

Bütçesine en uygun koşullarda ev sahibi olmak isteyenleri sevindiren bir gelişme yaşandı. Ocak ayının başında duyurulan Yeni Evim projesi ile sıfır konutlar için düşük faizli kredi kampanyası başlatılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurusunun ardından ikinci el konutlar için de benzer bir kampanya talebi oluştu. Bunun üzerine ikinci el konutlarda da devlet desteği ile ev sahibi olmanın önü açılıyor. Sıfır konutlar için yüzde 0.69 faiz oranıyla verilen konut kredisinden sonra ikinci el konutlar için belirlenen faiz oranı gündem oldu.

İkinci El Konut Kredisi Kampanyası

İkinci El Konut Kredisi Kampanyası

Türkiye’nin dört bir yanında ev sahibi olmak isteyen vatandaşları ilgilendiren projenin detayları ortaya çıktı. Henüz taslak aşamasında olan projeye göre ikinci el konut almak isteyenlere yüzde 0.99 faiz oranıyla 15 yıl yani 180 ay vade imkanı sunulacak. Örnek hesaplama tablosuna göre 1 milyon TL’lik konut kredisi çekenlerin 180 ay boyunca ayda 11 bin 924 TL taksit ödemesi yeterli olacak.

Konut Kredisi Limitleri Artacak Mı?

Ankara Emlakçılar Odası Başkanı Hakan Akçam kamu bankalarından verilecek konut kredisi limitinin yükseltilmesi gerektiğini söyledi: “Devlet bankalarının 300 bin TL ile sınırlı olan kredilerindeki rakam yukarı doğru çıkarılırsa rahatlıkla konut almak için vatandaşlar talip olacaktır. Tapu tarafında, vergi tarafında bir hareketlilik olur.” Öte yandan düşük faizli konut kredisi kampanyasında fırsatçılık yapanlara karşı yeni tedbirler alınacak. Bu kapsamda konut satışında ilan sitelerinden bilgiler talep edilecek ve yüksek fiyat artışı yapan konut sahipleri tespit edilecek.

İntibak
intibak.com'un kurucusu, 23 yaşında banka ve sigortacılık mezunu genç blogger. İlgimi çeken ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm konuları paylaşıyorum.

Yorum yapın