Gideni Döndürme Duası

5/5 - (1 vote)

Zaman zaman ikili ilişkiler yanlış anlaşılmalar sonucu bozulabilir. Bu yanlış anlaşılmaların sonucunda da kişilerin arasına soğukluk girer. Oluşan bu manevi soğukluk da kişileri etkileyebilir. Arası bozulan kişiler elinden gelen her şeyi yaptıktan sonra çareyi yüce Allah’tan ararlar. Çünkü  bu dünyada sahip olmak istediğimiz ne varsa Allah’tan dilemeliyiz.

Aile içi anlaşmazlıklarda, ikili ilişkilerde ve arkadaşlık ilişkilerimizde işler yolunda gitmediği zaman dua ederek Allah’tan yardım isterken en etkili duaları edebiliriz. Bu dualar büyük din âlimleri tarafından tavsiye edilmiştir. Bu yazı dizimizde de gidenin geri gelmesi için okunacak dualar listesine bakabilir ve Allah’tan yardım isteyebilirsiniz.

Gideni Döndürme Duası
Gideni Döndürme Duası

Gideni Geri Getirme Duası

Gideni geri döndürme duası okuyan insanların en büyük amacı, sevdiği kişilere Allah’ın izni ile sahip olmaktadır. Aşağıda belirteceğimiz duaları okumak için halis bir niyette olmanız oldukça önemlidir. Aynı zamanda okunan duaların abdestli bir şekilde okunması da duaların kabulü için oldukça önemli bir yer teşkil eder. Bu dualar sadece ikili ilişkiler için okunmaz. Sevdiğiniz insanların sizi anlaması ve çevrenizdeki insanlarla daha iyi bir ilişki kurmak için bu dualardan istifade sağlayabilirsiniz.

  • Eşlerin arasının daha iyi olması için Enfal Suresinin 63. Ayetini her gün 100 defa olmak kaydı ile 21 gün ya da 41 gün boyunca okuyabilirsiniz.
  • Küs olduğunuz birisiyle barışmak için önce 2 rekât namaz kılın. Daha sonra 7 defa besmele, 7 defa Ayetel Kursi, 1 Fatiha, 3 İhlas ve 3 Nas suresi okuyun. Arkasından istediğiniz duayı edebilir ve tüm dileklerinizi yüce Allaha niyaz edebilirsiniz.
  • Herhangi birisiyle dargın olan ve bu durumdan rahatsız olan kişiler tevbe ettikten sonra 100 defa estağfurullah, 100 defa elhamdülillah 100 defa da salavat okuduktan sonra 1 Fatiha 3 İhlas okuyup Peygamber efendimizin ( sav ) ruhuna bağışlaması ve istediği niyeti etmesi gerekmektedir.
  • Eğer sevdiğiniz birisiyle barışmak istiyorsanız, Ali İmran suresinin 8 inci ve 9 uncu ayeti kerimesini okuması ve ardından duasını etmesi gerekmektedir.
  • Her türlü sıkıntıların bitmesi ve dargın kişilerin arasındaki küslüklerin bitmesi için Salavat-ı Taç duası okunabilir.
  • Aralarında küskünlük olan eşler Ya Aliyyü Celle Celalühü ismi şerifini 100 kere okuması gerekir. Bu ayeti kerime yenen yemeğin üstüne üflenir ve bu yemeği yiyen eşler barışır aralarındaki küskünlük gider.
Gideni Geri Döndürme Duası
Gideni Geri Döndürme Duası

Duaların Daha Çabuk Kabul Olması İçin Ne Yapılmalı?

Duaların kabul olması için ne yapmalı diye merak ediyorsanız, öncelikle günahlarınızdan tövbe etmeniz gerekmektedir. Çünkü Allaha yaklaşmak için öncelikli olarak manen kendinizi temizlemeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra abdestli olarak ve halis bir niyetle Allah’ın huzuruna gitmek duaların kabulü için oldukça önem teşkil etmektedir. Namaz kılmak ve Allah’ın bizden beklediği ibadetleri yapmaya çalışmak da bizi yaratıcı ile yakınlaştırır ve duaların daha çabuk kabulünü sağlar.

En Etkili Bağlama Duası

İntibak
intibak.com'un kurucusu, 23 yaşında banka ve sigortacılık mezunu genç blogger. İlgimi çeken ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm konuları paylaşıyorum.

Yorum yapın