EYT için nakit arayanlara müjde! Akbank düşük faizli EYT ihtiyaç kredisi veriyor

Lütfen Oy Kullanın

Türkiye’de bankacılık sektörünün en önde gelen özel bankalarından Akbank yine tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Müşteri memnuniyeti odaklı bankacılık hizmetleri sunan Akbank, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kapsamındakileri unutmadı. Bankanın kurumsal internet sitesinden yapılan duyuruya göre EYT ile emekli olma hayaline kavuşacaklara nakit desteği sunulacak. Emekli olmak için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borcunu ödeyeceklere müjdeli haber Akbank’tan geldi.

Akbank EYT İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Milyonlarca bireysel ve ticari müşterisi bulunan Akbank, ihtiyaç kredisi kampanyasının detaylarını duyurdu. Bankacılık sektörünün en popüler özel bankalarından Akbank’ın EYT kapsamındaki müşteriler için başlattığı ihtiyaç kredisi büyük ilgi görüyor. Bilindiği üzere EYT düzenlemesiyle ilk etapta yaklaşık 2 milyon 250 bin kişi emekli olma hayaline kavuşacak. Bu düzenlemeye dahil olan ancak SGK prim borcu olduğu için emeklilik başvurusu yapamayanlar çözümü Akbank’ta buldu. Akbank düşük faiz oranlı EYT ihtiyaç kredisi ile anında nakit desteği sağlıyor.

Akbank EYT İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Akbank EYT İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar

Türkiye’nin en sevilen özel bankalarından Akbank EYT kapsamındakiler için uygun koşullarda nakit desteği sunuyor. SGK prim borcunu ödeyerek emekli olma hayallerine kavuşacaklara Akbank’tan yüzde 1.78 faiz oranlı ihtiyaç kredisi sunuluyor. Bankanın resmi web sitesindeki duyuruya göre Akbank müşterileri kredi notu ve talep edecekleri kredi limitine göre yüzde 1.78’den başlayan faiz oranlarıyla nakit çekebilecek.

Akbank EYT İhtiyaç Kredisi Kampanya Koşulları

Kredi faiz oranını belirleyen kriterler arasında kredi tutarı, kredi vadesi, müşteri risk skoru gibi koşullar yer alıyor. Avantajlı faiz oranıyla sunulan EYT ihtiyaç kredisi sadece hayat sigortası teminatlı kredileri kapsıyor. Kredi vade sayısı BDDK tarafından belirlenen kurallara göre uygulanacak.

Akbank’tan 50 bin TL tutarında EYT ihtiyaç kredisi çeken bir müşteri, 36 ay vade seçeneğini tercih ettiğinde kredi faiz oranı yüzde 1.94 oluyor. Hayat sigortası dahil çekilen bu kredinin aylık taksiti 2 bin 98 TL olurken toplam geri ödeme tutarı 75 bin 803 lira yapıyor. Akbank EYT ihtiyaç kredisi başvuruları banka şubelerinden ve dijital kanallardan devam ediyor.

İntibak
intibak.com'un kurucusu, 23 yaşında banka ve sigortacılık mezunu genç blogger. İlgimi çeken ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm konuları paylaşıyorum.

Yorum yapın