Devletten 1 milyon liralık destek! Faizsiz hayvancılık desteği başvurusu nasıl yapılır?

Lütfen Oy Kullanın

Devletin hayvancılık sektörünü geliştirmek için hayata geçirdiği maddi destek projeleri büyük ilgi görüyor. Canlı hayvan alımı yapmak isteyen çiftçilere maddi destek programlarıyla geri ödemesiz hibe destekleri veriliyor. 2023 yılında da devam eden devlet destekleri çiftçiler tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Bu sene sıfırdan iş kurup hayvancılık yapmak isteyen genç çiftçilere koyun ve keçi alımında geçerli 1 milyon TL maddi destek duyurusu geldi.

Ziraat Bankası 1 Milyon Liralık Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası 1 Milyon Liralık Hayvancılık Kredisi

Devlet bankalarından Ziraat Bankası üzerinden kullanılan hayvancılık kredisinin detayları belli oldu. Yeni iş kurmak veya hayvancılık sektöründeki işini büyütmek isteyen kadın ve genç çiftçiler Ziraat Bankası’ndan 1 milyon liralık kredi çekebilecek. Sıfır faizli ve 2 yıl geri ödemesiz 10 yıl vadeli kredi kampanyasında başvuru şartları merak ediliyor. Bankanın talep ettiği şartları taşıyan çiftçilere verilen kredinin ana para ödemesi 2 yıl sonra yani 2025 yılında başlayacak.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Şartları

Devlet destekli faizsiz hayvan alımı kredisi kampanyasına başvuru yapmak isteyenler için detaylar belli oldu. Gençler ve kadın çiftçilere verilecek bu krediye başvuru yapmak için şu şartları taşımak gerekiyor:

  • 18-41 yaş aralığında olmak
  • Ziraat/veterinerlik fakültesi veya tarımla ilgili yüksekokul lise mezunu olmak
  • Kadınlarda 8 yıllık eğitimi tamamlamış olmak kaydıyla mesleki eğitimlere katılıp başarıyla tamamlamış olmak
  • Ücretli olarak çalışmamak
  • Erkekler için askerlik görevini tamamlamış olmak
  • Kredi ödemeleri boyunca tarımsal faaliyetin yapılacağı yerde ikamet etmek
  • Hayvancılık işlerini kredi başvurusu yapan kişinin yürütmesi

Bu şartları taşıyan vatandaşlar Ziraat Bankası şubelerine giderek 1 milyon liraya kadar faizsiz kredi kullanma imkanı elde edebiliyor. Küçükbaş hayvan alımında geçerli bu kredi kampanyasına başvurular devam ediyor.

Hayvancılık Kredisi Hangi Sektörlerde Geçerli?

Hayvancılık Kredisi Hangi Sektörlerde Geçerli

Ziraat Bankası tarafından verilen faizsiz ve 2 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi kampanyasının detayları belli oldu. Besicilik (büyükbaş – küçükbaş) ve süt hayvancılığı yapanlar bu kredi fırsatından yararlanacak. Ayrıca arıcılık ve et tavukçuluğu yapanlar Ziraat Bankası’ndan faizsiz hayvancılık kredisi çekebilecek.

İntibak
intibak.com'un kurucusu, 23 yaşında banka ve sigortacılık mezunu genç blogger. İlgimi çeken ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm konuları paylaşıyorum.

Yorum yapın