Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 1 Yıllık deprem kira desteği ne zaman ödenecek?

Lütfen Oy Kullanın

Kahramanmaraş merkezli depremler 10 ilde büyük felakete yol açtı. Binlerce vatandaş enkaz altında hayatını kaybederken bir yandan da yaralı depremzedeler için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Bu süreçte depremden sağ kurtulmayı başaranları yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Depremzedelerin merak ettiği deprem kira desteği ile ilgili son dakika açıklamasını bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı. Adıyaman’da deprem bölgesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 yıllık deprem kira desteği açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyamanda

Depremzedelerin en çok merak ettiği konuların başında gelen deprem kira desteği ile ilgili beklenen açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’da deprem bölgesini ziyaret etti ve vatandaşların durumunu yerinde gördü. Adıyaman’da son dakika açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çadırda kalmak istemeyen vatandaşlar için önemli olan kira desteğine değindi. Çadır yerine evde kalmak isteyen vatandaşların kira bedellerini ödeyerek konutlara yerleşmelerini sağlayacaklarını açıkladı.

Deprem Kira Desteği Ne Zaman Ödenecek?

Deprem Kira Desteği Ne Zaman Ödenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra gündeme gelen deprem kira desteğiyle ilgili ilk açıklamalar geldi. Adıyaman’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çadırda kalmak istemeyenler için kira desteğinde bulunacaklarını duyurdu: “Çadırlarda kalmak istemeyen vatandaşlarımızın kira bedellerini ödeyerek konutlara yerleşmelerini sağlayacağız. Bir yıl itibariyle vatandaşlarımız buralarda kalabilecek. Türk Hava Yolları deprem bölgesine gidenleri de gelenleri de ücretsiz olarak taşıyacaktır, bunun talimatı verilmiştir.”

Deprem Kira Desteği Ne Kadar?

Çadır yerine binada konaklamak isteyen depremzedeler için hükümetten ilk adım geldi. Vatandaşların merak ettiği deprem kira desteğinin ne kadar olacağıyla ilgili ilk açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi: “Hane başına taşınma yardımıyla birlikte 15’er bin lira vermenin hazırlığını yapıyoruz. Bu hanelerdeki vatandaşlarımızdan konteyner kentler dışında barınacaklara özellikle kira yardımını yapacağız.”

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremler sonrası vatandaşların barınma sorununa çözüm aranıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’da yaptığı konuşmasında kira desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar için 15 bin TL destek açıklamasında bulundu. Çadırda kalmak istemeyen haneler için taşınma yardımıyla birlikte 15 bin TL nakdi kira desteği yapılacak.

İntibak
intibak.com'un kurucusu, 23 yaşında banka ve sigortacılık mezunu genç blogger. İlgimi çeken ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm konuları paylaşıyorum.

Yorum yapın