Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu

Lütfen Oy Kullanın

Çorum belediyesi yardım kapsamında ihtiyaç sahibi kimselere yardımda bulunur. Sağlanan yardım sosyal yardım işleri müdürlüğü tarafından gerçekleşir.Sosyal yardımlar kapsamında verilen destekler ihtiyaç sahibi kimselere karşılıksız şekilde yapılır. Belediye sunduğu destekler ihtiyaç sahibi kimseleri her zaman destekler.

Muhtaç ailelerin belirlenmesi adına başvurular toplanır. Bu sebepten dolayı ilgili başvurunuzu başvuru süresini kaçırmadan oluşturmanızda fayda vardır. Başvuru süresi geçen başvurular hakkında herhangi bir talepte bulunamazsınız. Gerekli incelemelerinizi duyurular ve etkinlikler kısmıyla haberler bölümünde inceleyebilirsiniz.

Çorum Belediyesi Yardımları Neler?

Çorum belediyesi yardım kapsamında birden fazla yardım sunar. Her yardım ihtiyaç sahibi kimselere düzenli şekilde desteklemek adına yapılır. İhtiyaç sahibi kimseler şartları taşıdığı tüm yardımlara başvuru yapabilir. Başvuru yaparken sadece hane de bir kez başvuru gerçekleştirecek şekilde ilgili yardımı talep edebilirsiniz. Aynı hane de yaşayan ve birden fazla başvuru yapanların başvurusu geçersiz sayılabilir. Belediyenin sağladığı sosyal yardımlar şu şekildedir;

 • Gıda yardımı
 • Nakit yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Barınma yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Diğer yardımlar

Sunulan yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi kimseler önce şartları incelemeli ve sonrasında ise gerekli yardımlarını istemelidir. Yardımlara başvuru yapmadan herhangi bir yardımı talep etmek mümkün olmaz. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak başvurunuzu tamamlamanız gerekir.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu
Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu

Çorum Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Çorum belediyesi yardım çeşitlerini ihtiyaç sahibi kimselere verir. Sadece muhtaç aileler gerekli yardım başvurusunda bulunabilir. Bu sebepten dolayı gelir düzeyine bakılarak kişilere gerekli sosyal yardımlar yapılır. Gelir testi ile ekonomik durumu düşük seviyelerde bulunanlara düzenli yardımlar yapılır. Sağlanan destekler kapsamında ihtiyaç sahibi kimseler karşılıksız şekilde yapılan yardımlardan destekleri talep etmektedir.

Muhtaç ailelere düzenlenen yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi kimseler hane halkından asgari ücretin üçte biri oranında az gelire sahipse bu durumda sosyal desteklerden yararlanabilir. Sosyal destekten fayda sağlayacak kişilere gelir testi uygulaması yapılır. Verilen bilgiler ışığında gelir testi kişinin nüfus bilgilerine bakılarak incelenir ve verilen yardımı uygun olup olmadığına karar verilir. Bu sebepten dolayı doğru ve eksiksiz bilgi paylaşımı başvuru sırasında oldukça önemlidir.

Çorum Belediyesi Ne Zaman Yardım Verecek?

Çorum belediyesi yardım ile ihtiyaç sahibi kimselerin her zaman yanındadır. Muhtaç ailelere verilen sosyal yardımların veriliş zamanı net değildir. Çünkü herkesin başvuru süresi birbirinden farklı olduğu için başvuru sırasına göre olumlu yanıtlanan kişilerin bir sonraki ay başvurularını alabilmesi mümkün olur. Net bir tarih bulunmadığını gibi herkes başvurusunu tamamladıktan sonra onaylandığında belediyeden ne zaman bu yardım alacağını öğrenebilir. Öncelikli olarak başvuru sırasında yardımlardan nasıl yararlanacağınızı sorabilir ve olumlu bulunmanız halinde bu yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Verilen destekler kapsamında sosyal yardımların veriliş tarihi belediyenin yardımları karşılama süresi ile orantılı şekilde belirlenir. Belediyenin destekleri karşılayabilmek adına gerekli bütçeyi ayırması lazımdır. Belediye bütçesine göre verilen desteklerin tarihi değişkenlik gösterebilir. Ayrıca başvuru talebindeki yoğunluk yine yardımların verilme zamanındaki değişkenliği ortaya çıkarır. Deprem kira yardımı almak isteyenler ayrıca başvurmaları gerekmektedir.

Çorum Belediyesi Yardımları 2023
Çorum Belediyesi Yardımları 2023

Çorum Belediyesi Yardım Şartları

Çorum belediyesi yardım şartları her ihtiyaç sahibinde aranmaktadır. Muhtaç aileler gerekli şartları taşıması durumunda yardımlardan düzenli şekilde yararlanabilir. Yardımlardan yararlanmak isteyenlerin genel anlamda taşıması gereken bazı şartlar şu şekildedir,

 • Belediye sınırları içerisinde yaşıyor olmak
 • En az beş sene tek bir ikametgah da bulunmak
 • 18 yaşını doldurmak
 • İhtiyaç sahibi olmak
 • Gelir seviyesine göre muhtaçlık seviyesinde bulunmak
 • Bakıma muhtaç, dul, yetim, öksüz gibi kimselerden olmak
 • Evsiz ve çalışmayan kişilerden olmak
 • Mavi kart sahibi olmak

Çorum Belediyesi Yardım Sonuçları

Çorum belediyesi yardım sonuçları için başvuru yaptığınız birime danışabilirsiniz. Başvuru yapılan yerden kimlik bilgilerinizde birlikte sorgu işlemleri gerçekleşir. Ayrıca sadece başvuru yapan kişi ilgili sorgu işlemlerini yapabilir. Kişi dışında herhangi bir sorgu işlemi bir başkası tarafından talep edilemez. Bu sebepten dolayı kimlik bilgilerinizi paylaşarak yardım hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz.

Yardımı sorgu işlemleri yardım yaptıktan en az birkaç gün sonrasında yapılmaktadır. Bazı durumlara göre yardımın inceleme süresi birbirinden farklı olur ve sorgulamayı birkaç gün üzerinde değişken sürelerde yapabilirsiniz. Eğer yoğun bir talep bulunuyorsa inceleme süresi buna göre uzar ve başvuru sorgulamanızı birkaç hafta sonra gerçekleştirebilirsiniz. Bu sebepten dolayı sorgu işlemleri için yardımı yapar yapmaz sorgu işleminde bulunmanız başvurunuzu inceleme sürecinde olacağı için size net bir yanıt vermez.

Belediyenin sosyal yardım işleri müdürlüğü web sitesine girerek duyuruları takip edebilirsiniz. Bu sayede en güncel haberleri inceleyebilirsiniz.

İntibak
intibak.com'un kurucusu, 23 yaşında banka ve sigortacılık mezunu genç blogger. İlgimi çeken ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm konuları paylaşıyorum.

Yorum yapın